14 Nisan 2010 Çarşamba

Size: Yeni doğan

"Henüz 40'ı çıkarmamış, modası mı olur bu işin" demeyin hiç.. :) Biliyorsunuz ki doğum anı ve sonrası özellikle bebek ve ailesinin ilk buluşması artık profesyonel fotoğrafçılar tarafından görüntüleniyor, hatta albüm haline getiriliyor. Modaya ve stile önem veren annelerin bir çoğu ise işte bu ana özel hazırlıklarını henüz bebekleri doğmadan tamamlıyor. Özenle seçilmiş koton - pamuk kıyafetlerin, minik saç bantlarının, eldivenlerin ve tulumların çeşitliliğinin sonu gelmiyor. Bunlar benim bebeğim için seçtiklerim. Aldığım yerleri olabildiğince yazacağım, bazı mağzaların tarzları hakkında fikir verecektir diye umuyorum.


Bebek tacı:  Yaratıcı annelerin bebekleri için hazırlayabileceği ya da bebek butiklerinden temin edebileceğiniz şirin mi şirin bir bant. Ben bu bantları Caddedeki Clarie's 'den aldım. Her yaşta hatta ayda bu tatlı bebek bantları çok ilgi çekiyor.     0-1 ay arası profesyönel fotoğraflarımızın yer aldığı albümden bir resim...


  


Ve bilindik bir poz, bu kırmızı kareli ve fırfırlı altı gören herkesin benim kadar neşelendirdiğine eminim. Amazon' da gördüğümde dayanamayıp Amerikadan sipariş ettiğim ilk kıyafetleri arasında.
Yeni doğan bekler için Marks & Spencer 'da gerçekten çok güzel ve sağlıklı şeyler bulabilirsiniz, Hastane çıkışı için hazır setler gerçekten dikkat çekici. İşte onlardan bir seri.


Henüz İlda'nın cinsiyeti belli değilken yine dayanamayıp Amerika seyehatinde Carter's'dan aldığım yenidoğan tulumu. Keşke Türkiye'de de olsa, ne kadar yumuşak ve kullanışlı olduğunu bilseniz şaşırtıcı..

Bu kalpli takım ve bebe yaka çizgili  pembe tişört ise Mother Care 'den. Moteher Care 'de hem çok şık hem de gerçekten ihtiyaçlarınıza hitap eden şeyler bulabilirsiniz.


Bu beyaz hırka marifetli annemin eseri, ilk aylarda o tatlı tenine sadece yumuşak bir koton değsin istediğimiz için içine mor kalpli bir astar dikildi. iki taraflı da giyilebilen bu tatlı hırka merserize olup Nisan ayında cadde turlarından üstümüzden eksik etmediğimiz bir parça haline geldi, özellikle kırık beyaz olması her kıyafete uyumlu olmasını sağlıyor ki, bu tarz bir hırka yapacak ya da alacaklara tavsiyem her dolapta bir tane olmalı. Krem rengi iki taraflı eşofman altı GAP' ten. Pof çoraplar ise Ankara Panora'daki KAREMELA mağzasından alındı. Gezmeyi benim kadar çok seven bir bebeğim var, bu nedenle sokak kreasyonlarımız bir hayli fazla ilerleyen aylarda hepsini paylaşacağım. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...